Hajimemashite.

Jsem Ivana a jsem závislá. Na japonštině. Táhne se to se mnou už 20 let. Od anime, mangy a idolů z Johnny’s jsem se přeorientovala na seriály, knížky a Stray Kids 😸 Hm, teď se fanoušci jakékoli asijské popkultury asi zasekli, počkat, počkat (ちょっとまって), Stray Kids, není to náhodou jiný jazyk? Ano, i já jsem podlehla korejskému vlivu. Ale je to super, začla jsem se učit korejsky a dovedu si dost dobře představit, jak se cítíš, když teď taky s japonštinou začínáš 🥴

Při poslechu japonské hudby někdy brečím, protože mě dojme, jak je japonština krásná. Kvůli tomu jsem se ji začala učit – jako samouk, v kurzu a nakonec na vysoké škole. Trvalo to dlouho, ale už vím, jak na to. Teď předávám svoje znalosti jako lektorka a mentorka dál.

Do Japonska jsem měla možnost se podívat zatím jen jednou a stejně jako asi všichni, kdo tam byli a už nejsou jsem zažila syndrom návratu z Japonska. Kdo nezažil nepochopí, je to tam prostě jiný svět a tady doma pak něco postrádáte. Určitě se chystám na cestu další, láká mě working holiday.

Pokud nevíš, jak s japonštinou začít, jako samouk se neposunuješ, ztrácíš motivaci, nemáš se z čeho učit nebo ti kanji rychle mizí z hlavy, tak jsi tu správně! Doporučuju ti projít si e-book, co jsem sepsala: Příručka samouka japonštiny, kde se dozvíš o japonštině a jak s ní začít všechno podstatné.

spokojených studentů

lekcí japonštiny

balíčků aktivit